ARMIA GOBLINÓW Strona Główna  
  ARMIA GOBLINÓW
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

.::O ARMII::.    .::SPIS ZIELONYCH::.    .::STARA XIĘGA::.

Czwartek w czwaartek. Czwartek w czwaartek. Czwartek w czwaartek. W czwartek czwarteeek!


Odpowiedz do tematu ARMIA GOBLINÓW Strona Główna » Nastanie nowa era ciemności - i to my zgasimy światło! » Xięga Spamu » Pomoc dla Kijanki ;p
Pomoc dla Kijanki ;p
Autor Wiadomość
Szaroki 
Tajny Współpracownik


Ulubiony system: System słoneczny
Posty: 1205
Skąd: Z oparów absurdu
Wysłany: Pon 29 Wrz, 2014 21:24   

Oj tam krasnoludy nie mają kolei parowej która łączyłaby miasta, nikt nie mówi o kolejce która ułatwiała by dojazd urobku z przodka do kruszarki i osadnika. Z racji położenia - góry, wąwóz; tory nie były by jakieś szczególnie długie. Miasto przedzielone kanionem nie sprzyja kolej rozumianej w tradycyjny sposób.

Widzę za to galerie wykute w ścianach kanionu, domy i baszty wbudowane w urwisko jakby wyrastały ze skały. Windy łączące poszczególne poziomu, słupy na wzór "strażacki" dla tych którzy z jakiegoś powodu chcą szybko znaleźć się na dole. Mosty z żeliwa spinające brzegi rozpadliny. Widzę kolej powietrzną rozpiętą na stalowych linach, niczym pajęczyna, we wszystkich niezbędnych kierunkach, przenoszącą ludzi i towary. Część znika w głębokich sztolniach, część łączy poszczególne tarasy i galerie. I koła, tuziny kół łopatkowych, od takich które można by objąć rękoma, do kolosów sięgających kilku pięter. Pracują skąpane w wiecznej mgle rozpylonej przez wodospad.

Miasto podzielone na rzeźbione, zdobne stare poziomy, niemal z w całości wykonane ze stali i kamienia, i nowe dzielnice emigrantów, bardziej spartańskie i surowe, w części drewniane (krasnoludzka prowizorka: budujemy na 100-200 lat, a nie na zawsze), wbijające się głęboko w góry, ciemne chociaż ciche. Nawet najbiedniejsze części miasta, wciąż posiadające luksusy których próżno szukać w ludzkich siedzibach: bieżąca woda, odprowadzone ścieki. Krasnoludy nie wahają się nadłożyć kilku dni pracy by nie cuchnęło im w tunelach.

Słyszę huk młotów wodnych przedzierających się przez grzmot wodospadu. Dalej grzmot gaśnie, miesza się z świergotem kołowrotków w kolejce powietrznej. Im dalej od wodospadu tym więcej interesów, którym sprzyja cisza. Świątynie, banki, kramy i karczmy. Coraz bardziej tłoczno i gwarno, targowiska pełne krasnoludów, kupców z Imperium i księstw granicznych. I bardziej egzotycznych miejsc. Tilea, Arabia - te są oczywiste, ale co jakiś czas dociera tu nawet karawana z dalekiego Kataju.
_________________
I'll eat when I'm hungry, I'll drink when I'm dry,
I will court all the lassies or at least I will try,
And I'll never conform 'til the day that I die,
Agus fagaimid suid mar ata se
 
 
 
ByBus 
Gnom Marnotrawny mk2


Rasa: Gnom
Przydział: Woźnica
Ulubiony system: L5R 1E
Posty: 1917
Skąd: z własnych pomyłek
Wysłany: Wto 30 Wrz, 2014 11:33   

ładne...
wyobraziłem sobie koło wodne wielkości samego kanionu, zamontowane tak że oś opiera się o górne krawędzie, wodospad spada na "tylne" łopatki a połowa gigantycznego koła wystaje w niebo jak obracająca się góra stali :shock:

ale to już chyba za bardzo steampunkowe :-P

chociaż te żyrokoptery i silniki parowe, skłaniają mnie do myślenia o rozwiązaniach mało warhammerowych, jak pierścień wysuniętych fortów artyleryjskich przemieszanych z bazami dla rozpoznania lotniczego, system śluz, pozwalający podnosić barki z zaopatrzeniem i lodzie patrolowe z rzeki w dole na poziom jeziora powyżej i wielkie upusty majce zabezpieczyć Zhufbar przed tragedią w stylu zagłądy Karak Varn, lub w kontrolowany sposób zalać dolne poziomy w razie inwazji skawenów.
_________________
" o małych krzywdach się nie zapomina małe krzywdy się pamięta "
 
 
ByBus 
Gnom Marnotrawny mk2


Rasa: Gnom
Przydział: Woźnica
Ulubiony system: L5R 1E
Posty: 1917
Skąd: z własnych pomyłek
Wysłany: Pon 20 Paź, 2014 07:26   

Coś mi ta pomoc nie idzie, namnożyłem sobie własnych projektów i nie mogę znaleźć czasu na myślenie o Zhufbarze, jeśli w ogóle jeszcze będziesz chciała to spróbuję do tego wrócić później, teraz nie dam rady. Przepraszam :-(
_________________
" o małych krzywdach się nie zapomina małe krzywdy się pamięta "
 
 
Kijanka 

Ulubiony system: Warhammer
Posty: 279
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Paź, 2014 18:09   

Jak najbardziej będę chciała. Uporaj się ze swoim, a ja się dale zajmę społecznością. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
ARMIA GOBLINÓW Strona Główna » Nastanie nowa era ciemności - i to my zgasimy światło! » Xięga Spamu » Pomoc dla Kijanki ;p

Forum graficzne
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo
 
     
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10