ARMIA GOBLINÓW Strona Główna  
  ARMIA GOBLINÓW
FAQ  FAQ   Szukaj  Szukaj Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy
 
Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
 

.::O ARMII::.    .::SPIS ZIELONYCH::.    .::STARA XIĘGA::.

Czwartek w czwaartek. Czwartek w czwaartek. Czwartek w czwaartek. W czwartek czwarteeek!


Odpowiedz do tematu ARMIA GOBLINÓW Strona Główna » Nastanie nowa era ciemności - i to my zgasimy światło! » Roll Playing Gamez » Historie Mikroskopem pisane
Historie Mikroskopem pisane
Autor Wiadomość
Januszek 
Samozwańczy Szaman Khorna
Hobbit Chaosu


Rasa: Hobbitołak
Przydział: Infiltracja
Ulubiony system: Amber/Microscope/Kingdom
Posty: 1718
Skąd: trans-Transylwania
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013 09:50   Historie Mikroskopem pisane

Na podstawie tego posta przeprowadziliśmy rozpoznanie bojem nowego środka i postanowiłem uwiecznić powstałe w ten sposób historie.

Kursywą zaznaczyłem rzeczy, które co prawda nie zostały powiedziane w czasie rozgrywki, ale wydają się logiczne i niezbędne dla całości historii
_________________
If it lives it can be killed.
If it is dead it can be eaten.

 
 
Januszek 
Samozwańczy Szaman Khorna
Hobbit Chaosu


Rasa: Hobbitołak
Przydział: Infiltracja
Ulubiony system: Amber/Microscope/Kingdom
Posty: 1718
Skąd: trans-Transylwania
Wysłany: Czw 28 Mar, 2013 13:11   

Gracze: Amniog, La Loba, Beren, Januszek, Tsuru i Szymon

Warunki brzegowe: Mogą być trolle, więcej niż dwie płcie, szalone wynalazki i silny władca. Cywilizacja nie może zginąć.

Na skutek ocieplenia klimatu spod lodowca wyłoniła się wielka, kamienista wyspa. Wśród przybyłych tam ludzi pojawiła się trzecia płeć - z wyglądu (i seksu) przypominające kobiety, natomiast znoszące jaja. Nie były one uważane za ludzi, standardem było umieszczanie ich na fermach, a znoszone tam jaja spożywano ze smakiem. Niektóre przedstawicielki trzeciej płci zwykły ukrywać jaja w podziemnych magazynach, gdzie miały czekać na wyklucie.

Wiele lat później jednej z przedstawicielek trzeciej płci udaje się w tajemnicy wykraść i wysiedzieć dwa swoje jaja - rodzą się siostry Kraka i Hitolera. Kraka - uważana za zwykłą kobietę zostaje żoną króla i doprowadza do wyzwolenia trzeciej płci z klatek.

Ponieważ trzecią płeć można od kobiet odróżnić w zasadzie po tym, że znosi jaja, naukowcy (być może aby uniknąć kazusu Kraki) doprowadzili do mutacji - trzeciej płci wyrasta ogon. Uprzedzona wcześniej Kraka usuwa ogon Hitolerze tak, że dalej jest uznawana za zwykła kobietę i udaje jej się wyjść za władcę po odsunięciu Kraki.

W tym czasie okres ocieplenia dobiega końca - następuje ochłodzenie i z północy na wyspę docierają liczne plemiona wygnane przez powracający lodowiec. Ze względu na aparycję przezywani są trollami - wybucha wojna ludzko-trolla o panowanie nad wyspą. Korzystając z zamieszek Hitolera usuwa władcę (truje go własny ochroniarz, natomiast oskarżono i stracono kucharkę) i wychodzi za mąż za wodza Trolli kończąc wojnę. Następnie ogłasza się Bogiem-Imperatorem. Po tym jak wyszło na jaw, że Hitolera jest również trzeciej płci, mąż-troll morduje ją i zastępuje posłusznym mu sobowtórem.

Ludzie i trolle, wiedząc o zbliżającym się lodowcu, rozpoczynają we współpracy (używając maszyny o nazwie "Kret") drążenie tuneli pod powierzchnią wyspy. Zostają znalezione podziemne magazyny jaj, które wykradane są przez trolle. Hitolera zleca badania jaj - okazują się zabójcze. Ludzie usiłują przejąć kontrolę nad jajami. W tym samym czasie trolle masowo migrują pod ziemię zakładając tam własne państwo.

Trollowy naukowiec Balerion, brat prezydenta trolli na podstawie badań nad wykradzionymi jajami opracowuje wirusa zabójczego dla trzeciej płci. Pomimo obiekcji prezydenta podczas kontroli Komisji ds. Przeciwdziałania Broni Biologicznej asystentka Baleriona i pomagająca mu AI przypadkiem uwalniają wirusa do wody pitnej. naukowcy obu ras jednoczą się, opracowując skuteczną szczepionkę, w tym czasie prezydent trolli organizuje zamach na swojego brata - Baleriona. Ten uchodzi jednak z życiem.

W wyniku działania wirusa z pozostałych jaj wykluwają się krwiożercze bestie, które szaleją po powierzchni. Trolle i reszta ludzkości barykadują się w podziemiach. na szczęście gwałtowne ochłodzenie klimatu powoduje wymieranie bestii - nieliczni śmiałkowie zaczynają wychodzić na powierzchnię.

Historia kończy się powrotem lodowca na wyspę i pogrzebaniem wszystkiego pod grubą warstwą lodu. Można jednak przypuszczać, że gdzieś pod ziemią kwitnie dalej trollo-ludzka cywilizacja....
_________________
If it lives it can be killed.
If it is dead it can be eaten.

 
 
Trollica błotna 


Rasa: Trollica błotna
Przydział: Kapelan
Ulubiony system: planetarny +Pendragon+Mag
Posty: 975
Skąd: z pramacierzy
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013 10:23   

Ładne. Ocieram łzę.
 
 
Januszek 
Samozwańczy Szaman Khorna
Hobbit Chaosu


Rasa: Hobbitołak
Przydział: Infiltracja
Ulubiony system: Amber/Microscope/Kingdom
Posty: 1718
Skąd: trans-Transylwania
Wysłany: Pią 29 Mar, 2013 19:17   

Dziękujemy
_________________
If it lives it can be killed.
If it is dead it can be eaten.

 
 
Januszek 
Samozwańczy Szaman Khorna
Hobbit Chaosu


Rasa: Hobbitołak
Przydział: Infiltracja
Ulubiony system: Amber/Microscope/Kingdom
Posty: 1718
Skąd: trans-Transylwania
Wysłany: Wto 26 Maj, 2015 12:03   

Ziarno: Przełomowe odkrycie zmieniające historię ludzkości
Warunki brzegowe: Bez T'skrangów, mogą być cyberwszczepy, mogą być inne cywilizacje, odkrycie może być nadprzyrodzone

Badania nad bezsennością doprowadziły do wynalezienia narkotyku prawdziwej rozkoszy. Po jakimś czasie okazało się, że nadużywanie narkotyku skutkuje wybuchem mózgu.

W tym czasie jedno z dzieci zaczęło śnić prorocze sny, dzięki którym nawiązano kontakt z Obcą cywilizacją. Okazuje się, że porozumieć się z Obcymi mogą wyłącznie ci, którzy zażywają narkotyk. Niestety Obcy mają niedobre zamiary: wybucha wojna, w której początkowa wiktoria należy do ludzkości, jednak wyniku tej wojny ludzkość stanęła na krawędzi zagłady.

Ludzi ratuje wspomniane wcześniej dziecko, które pokazuje, jak przy pomocy snów chronić się przed Obcymi. Okazuje się, że w snach ochronnych bohaterami są Obcy. Co ciekawe - Obcy nie potrafią śnić, kradną więc sny ludzi, a po łagodnych snach łagodnieją.

Sytuacja zostaje opanowana po wynalezieniu rozrywkowego cybermózgu, który pozwala ludzkości wejść w stan euforii. Ponieważ cybermózgi śnią cały czas, euforia jest permanentna i stanowi skuteczną barierę przed Obcymi. W wyniku tego Obcy pożądają cybermózgu, co otwiera możliwości do handlu: wspomniane urządzenie wymienione jest na nowe technologie. Obcy zaczynają śnić i powoli upodabniają się do ludzi, mieszając się z nimi. Ludzkość wchodzi w kolejny etap swojego rozwoju...
_________________
If it lives it can be killed.
If it is dead it can be eaten.

 
 
Januszek 
Samozwańczy Szaman Khorna
Hobbit Chaosu


Rasa: Hobbitołak
Przydział: Infiltracja
Ulubiony system: Amber/Microscope/Kingdom
Posty: 1718
Skąd: trans-Transylwania
Wysłany: Pon 21 Maj, 2018 23:04   

Tsuru postanowił przy pomocy Mikroskopu zaprojektować kampanię do Młotka. Chodziło o to, żeby spotykająca się w karczmie drużyna miała przeszłość, którą możnaby wspominać. Tak więc pewnego wieczoru usiedliśmy z Taidą i Tsuru w KFC przy Bankowym i...

Spotkanie w karczmie zorganizowała Elise Rommel, najemniczka. Przyprowadziła oczywiście na spotkanie swojego kochanka, Wolfganga Blecha. Zainteresowanych potencjalnym zarobkiem było także dwóch krasnoludów - Yadri Bradnisson - szczurołap oraz łowczyni Menni, która nie zaprzeczała, jeśli ktoś brał ją za mężczyznę, a za to nie afiszowała się z nazwiskiem Skorinadottir. Na miejscu znalazły się również elfka Pelgrena (również łowczyni) oraz szybkonoga niziołka Pippa. Kompanii dopełniał pięknowłosy Berthold Weinrich, który sprzedałby swoją babkę za kilka koron. Uczynił to zresztą dwukrotnie: raz przed, a raz po śmierci.
Elise szybko przeszła do rzeczy: jej brat Gustav spotkał się blisko z wampirem. Zbyt blisko. Siostra stwierdziła, że chciałaby zostawić go w grobie na ciut dłużej, niż weszło mu to w krew. A do tego potrzebowała pomocników. Mogli oni wykazać się sprawnością od razu: Berthold dał się złapać na kradzieży i Pippa musiała wyciągać go z aresztu sfałszowanym listem żelaznym.

Droga do rezydencji Gustava nie była długa, ale wydawała się taka dzięki szczegółowym opowieściom Yadriego. Jeśli ktoś nie chciał słuchać, mógł podziwiać rywalizację Pelgreny i Menni - w której to rywalizacji elfka umiejętnie się podkładała krasnoludowi.

Kiedy drużyna wdarła się wreszcie do rezydencji wampira wszystko poszło zadziwiająco szybko. Podczas gdy wszyscy inni walczyli ze świtą krwiopijcy, Elise wdarła się do prywatnych pokoi Gustava, a wychodząc z nich poinformowała resztę, że sprawa została załatwiona. To wzbudziło zrozumiałe obiekcje niektórych członków drużyny, co zaowocowało ogromną kłótnią.

Skłóceni towarzysze zostali wynajęci do ochrony karczowania lasu pod zakładaną wioskę Meningdorf. Podobno jakimś szczurom niezbyt się to podobało. Dlatego wszyscy ucieszyli się, kiedy Yadri znalazł ich leże, co znacznie ułatwiło drużynie pracę, szczególnie że szczuraki były ciężkim przeciwnikiem i gdyby nie Pelgrena, Yadri zamiast grobowca znalazłby wieczny odpoczynek. To, czego Yadri nie powiedział, to fakt, że leże znalazł dzięki prawdziwemu grobowi wampira Gustava, a konkretnie dzięki przeklętej rękawicy która się tam znajdowała. Rękawicę zabrał ze sobą, dzięki czemu nie znalazł jej Berthold z zainteresowaniem przeszukujący mauzoleum. Znalazł za to pamiętnik Gustava, z którego jednoznacznie wynikało, że w sprawie wampirów drużyna została wykorzystana przez Elise, która również gustowała w świeżej krwi. Bohaterowie działając z zaskoczenia wykończyli pijawkę.

Wina Wolfganga nie była jednoznaczna, a on sam ukrył się w klasztorze Morra, gdzie pracował jako przewoźnik. Tam, słuchając ponurych historii pielgrzymów, zrozumiał swoje błędy i przeżył nawrócenie.

Pippa tymczasem tęskniła za przyjaciółmi. Uważała, że tkwi w nich potencjał i postanowiła ponownie zebrać ich razem. Odnalazła Bertholda i wspólnie wyciągnęli Wolfganaga z klasztoru. Kiedy ponownie wszyscy zebrali się razem w karczmie, Wolfgangowi wypsnęło się przy Yodrim, że Menni to kobieta. Yodri przypomniał sobie wtedy wiele wieczornych męskich rozmów z krasnoludzicą i wściekły na takie pogwałcenie prastarych krasnoludzkich tradycji złamał jej nos.

Kolejna przygoda mogła się rozpocząć.
_________________
If it lives it can be killed.
If it is dead it can be eaten.

 
 
Szaroki 
Tajny Współpracownik


Ulubiony system: System słoneczny
Posty: 1207
Skąd: Z oparów absurdu
Wysłany: Sob 26 Maj, 2018 11:28   

Mikroskop dobra rzecz. Pytanie jedyne czy nawrócenie na Morra sie "przeżywa".
_________________
I'll eat when I'm hungry, I'll drink when I'm dry,
I will court all the lassies or at least I will try,
And I'll never conform 'til the day that I die,
Agus fagaimid suid mar ata se
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
ARMIA GOBLINÓW Strona Główna » Nastanie nowa era ciemności - i to my zgasimy światło! » Roll Playing Gamez » Historie Mikroskopem pisane

Forum graficzne
 
 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template created by Dustin Baccetti modified by Nieoficjalny support phpBB2 by Przemo
 
     
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10